ÚTERNÍ GLOSY 7.04.2009

Miroslava Macka
Mám asi v nepořádku paměť: neříkal náhodou pan prezident Klaus, že si v žádném případě nepřeje nějakou přechodnou, překlenovací, letní, nepolitickou vládu, ale vládu plnohodnotnou, politickou, na které se domluví parlamentní politické strany?
Navíc prohlásil na adresu vybraného remiéra Jan Fischera: "Dobrá volba." Jenže nikdo z nás Jana Fischera nikdy nevolil!
Jinak uznávám, že je to schopný statistik a schopný řečník, ovšem s typicky českou kariérou: ke komunistův vlezl v roce 1980, tedy ve svých 29 letech a to dozajista ne kvůli ideálům, ale kvůli místu...

Spousta čtenářů glos mne upozornila na neuvěřitelný výkon Kateřiny Jacques v pořadu Jana Krause "Uvolněte se, prosím" a požádala mne o minirecensi.
Musím konstatovat, že mne Kateřina Jacques, hrající v této skeči o biopalivech samu sebe, pranic nepřekvapila: podala svůj standardní výkon. Moc bych si však přál, aby tento pořad se svojí místopředsedkyní viděli všichni voliči Strany zelených. Pochopitelně, po shlédnutí této skeče, voliči bývalí....

Lidovky dnes píší, že vystoupení Kateřiny Jacques je ostudou nás všech. Není. Je to ostuda hlavně její, pak jejích stanických koegů, kteří ji nominovali do funkcí a pak jejích volčů, kteří ji zvolili, aniž ji znali.