PÁTEČNÍ GLOSY 27.03.2009

Miroslava Macka
Situace není zdaleka tak nejasná, jak se ji snaží politikové interpretovat: prezident Klaus chce logicky vládu, která má v poslanecké sněmovně většinu, tedy nejméně 101 hlasů (a dozajista bez komunistů) a předčasné volby co nejdříve. Což lze splnit pouze za podmínky, že se na obojím domluví ODS s ČSSD. Pokud je ještě ve vedení těchto stran alespoň pár státníků a ne uražených ješitných trpaslíků, neměl by to být pražádný problém.

Mirek Topolánek označil biliony dolarů, které chce prezident Obama nasypat do americké ekonomiky, za "cestu do pekel". Většina evropských a spousta amerických politiků si to myslí taky, jen to tak jasně a stručně neřekla: jsou totiž už zcela zblblí "politickou korektností".
Senátor Judd Gregg řekl to stejné beze slov: ukázal rukou na tabuli, na jejíž pravé straně byl součet federálních dluhů za období 1776 - 2008, tedy za posledních 232 let a na levé straně plánované zadlužení v letech 2009 - 2016. To první číslo za staletí je 5,8 bilionů dolarů, to druhé 8,7 bilionů.

Falešnost a prázdnost Baracka Obamy, kterou pozoruji od doby, co se ucházel o prezidentskou nominaci, se začíná nelíbit i americkým mediím a mnoha Američanům: nemá argumenty, neustále opakuje líbivé fráze....
A jen si vzpomeňte na to nekritické až orgiastické nadšení po jeho zvolení! Jenže už staří Hanáci dobře věděli, že po hodech vždycky přichází sračka.

A nakonec půvabný nápis na tričko, sice anglický, ale zatraceně se hodící i k nám:
I DON´T NEED SEX, GOVERNMENT FUCKS ME EVERY DAY.

Dnes vychází v Lidovkách můj komentář "Česká cesta" pádu vlády.