ÚTERNÍ GLOSY 25.11.2008

Miroslava Macka
Už se přestávám divit, že ČSSD, Paroubek či Rath mají takovou podporu "voličů": včera jsem na ČT 24 viděl starší paní, která přišla před středočeský krajský úřad podpořit nového hejtmana Davida Ratha a která na dotaz reportéra, proč přišla, s úpřímnou prostotou pravila: "No, já nevím, řekli nám, že sem máme jít, tak jsme šli..." Nesvatá prostoto!

Geniální David Rath během několika hodin v křesle hejtmana nastudoval ekonomické a odborné výsledky několika středočeských nemocnic a zhrozen výsledky, odvolal řadu jejich vedení. A nebo, že by to bylo jinak, a David Rath je "jen" typický bolševický kádr?

Což mi připomíná: vláda navrhla zákaz okrajové Dělnické strany kvůli pár kraválistům, kteří ovšem zákazem ve své činnosti nepřestanou. Mnohem, ale mnohem nebezpečnější je pro nás ČSSD s Paroubkem a Rathem v čele.

Jsem přesvědčen, že Ústavní soud prohlásí, že Lisabonská smlouva české ústavě neodporuje. Protože však očividně odporuje, soud klasickým způsobem vymyslí nějakou právní obezličku, jen trošku pootočí §§§ a prohlásí kupříkladu, že Lisabonská smlouva je nad českými zákony i ústavou, takže jim nemůže odporovat, nebo něco obdobného. Vsaďte se!

Docela jsem se pobavil nad výhrůžkou jednoho z romských předáků, který á conto událostí v Janově pohrozil, že Romové by z Česka mohli hromadně emigrovat. Drtivá většina Čechů by totiž zajásala.