STŘEDEČNÍ GLOSY 15.10.2008

Miroslava Macka
Je zcela neuvěřitelné, že pojišťovny klidně léta trpěly, aby každé deváté registrované vozidlo v Česku nemělo povinné ručení, takže půlmiliardové roční nevymahatelné náklady za škody jimi způsobené jsme platili my, kteří jsme ručení poctivě platili.
A hlavně je neuvěřitelné, že jsme si to od dobře placených managerů pojišťoven nechali líbit...

Slova činovníků, připravujících světový šampionát v lyžování v Liberci "trochu se překračuje rozpočet" mne děsí. Z letitých zkušeností totiž vím, že to nebude "trochu" a nakonec to vše zacálujeme z našich kapes...

Nález ústavního soudu, že povinné členství v lékařské komoře (potažmo v jiných komorách) není protiústavní, neboť není v rozporu se svobodou shromažďovací, by byl úsměvný, kdyby nešlo o tak vážnou věc. Doposud jsem totiž měl v paměti, že nevolnictví bylo u nás zrušeno už v roce 1781. A mimochodem, co by řekl ústavní soud na to, kdyby vzniklo několik konkurenčních lékařských komor? To by přece také nebylo proti svobodě shromažďovací...

Docela vtipně odpověděla ukrajinská premiérka Tymošenková na žádost o poskytnutí finančních prostředků z rezervního fondu na předčasné parlamentní volby, které vypsal prezident Juščenko:
Rezervní fond je k tomu, aby se z jeho prostředků překonávaly přírodní katastrofy, nikoliv aby se vytvářely.

Čtenář glos M.N. mi zaslal následující dotaz:
Myslíte, že shoda jmen restaurace, ve které Paroubek děkoval kmotrům a s.r.o., kde je jednatelkou ing. Šárka Tvrdíková - tedy Monarch - je náhodná?
Moje odpověď: Myslím, že ne.