ČTVRTEČNÍ GLOSY 11.09.2008

Miroslava Macka
Je nezvykle příjemné vidět na titulních stránkách novin hned dvě pozitivní zprávy: u Ženevy byl spuštěn - a to i za přispění českých vědců - největší přístroj, jaký byl lidmi kdy vyroben, nový urychlovač částic, a byl slavnostně otevřen poslední úsek dálnice na Norimberk, spojující nás se západoevropskou dálniční sítí. Bylo by příjemné, nejpříjemnější mít takové noviny v ruce každodenně...

Úřad pro hospodářskou soutěž provedl včera dopoledne kontrolu společnosti PR Médea a odnesl z ní počítače a spoustu dokumentů: prý firma domlouvala kartel "jak na zákazníky". Podivné je ovšem to, že majitelem firmy je bývalý náměstek bývalé ministryně školství Kuchtové a sama Kuchtová měla ještě před pár dny v prostorách firmy svoji kancelář. A před třemi dny skončil sjezd zelených, na němž svojí kandidaturou a vystupováním ohrožovala setrvání vládní koalice...

Příliš bondovské? Co pak ale říkáte slovům majitele úspěšné dopravní firmy Student Agency Radima Jančury, že má za sebou nejméně pět schůzek s agenty BIS, kteří jej kontaktovali, když projevil zájem o vstup své firmy na železnici, a to s tím, že se jim nelíbí poměry a praxe na české železnici. (Komu by se líbily?)
Dále se prý ze tří zdrojů dozvěděl, že se ministr dopravy Řebíček schází s mafiány a řeší s nimi, jak zkomplikovat jeho firmě život.
Silná slova a bylo by záhodno se jim důkladně věnovat, co říkáte, hlídací psi demokracie?

Když si právě teď dole kliknete na odkaz na můj blog na idnes, budete si moci přečíst nejen zcela nový text "O ostruřinách, ale hlavně o principu Přes překážky ke hvězdám", ale také spoustu textů starších.
Hezký den Vám přeju....