STŘEDEČNÍ GLOSY 6.08.2008

Miroslava Macka
Inspekce ministryně obrany prošetřuje smlouvu mezi armádou a firmou Mattoni, týkající se pronájmu minerálních vrtů na území vojenského prostoru. Tehdejší ministr obrany Jaroslav Tvrdík totiž podepsal smlouvu s platností 50 let, ačkoliv zákon o majetku České republiky umožňuje nájemní smlouvy pouze na pět let.
A teď se vsaďte, že Tvrdík a další se budou vykrucovat a žvanit a mlžit, nikdo si na nic konkrétního nevzpomene, žádnou provizi za tak výhodnou smlouvu nikdo nedostal a po čase se na to pěkně zapomene....

Další plýtvání našimi penězi předvádí ministryně Džamila Stehlíková: příští rok v televizi a v rozhlase odstartuje kampaň "Výchova bez násilí". Zcela vyhozené peníze.

Prezident Václav Klaus "by nedržel hladovku, kdyby byl Miloš Zeman zvolen prezidentem", neboť nepochybuje, že by funkci zvládl. Funkci prezidenta ovšem zvládne každý: jde jen o to, jak.

Zcela pokřivený trh v zemědělství způsobuje, že mohou padnout i následující slova šéfa agrární komory Jana Veleby o sporech mlékárny Madeta a zemědělců kvůli výkupní ceně mléka: "Současná situace je katastrofická. Jestli se v této věci něco nepodnikne, hrozí v budoucnosti, že Česká republika nebude soběstačná ve výrobě mléka."
Zřejmě další volání po dotacích, abychom za čas slyšeli volání po dalších dotacích, neboť mléka je příliš a opětovně hrozí katastrofa....