ÚTERNÍ GLOSY 1.07.2008

Miroslava Macka
Na případu "zběha" Petra Wolfa je zdaleka nejobludnější to, že firma, která repasuje sportovní pneumatiky, dostane z našich daní miliony na studii, která s jejím podnikáním nejen vůbec nesouvisí, ale ještě je zcela a úplně zbytečná. Takže i kdyby Wolf peníze užil "správně", byl by to ekonomický zločin.
A nevěřím tomu, že není možné dopátrat, kteří úředníci a kteří politikové se o tuto dotaci Wolfovi zasadili a požadovat náhradu i po nich, nejen po Wolfově firmě. A také je nejvyšší čas podobné "studie" a další kšeftíky pro kamarády jednou provždy zatrhnout.

Také kolem auditu rodinných financí Jiřího Čunka, který nechal zpracovat ministr Schwarzenberg, bude jistě ještě hodně veselo a dozvíme se další spoustu nehorázností. Byť si nemyslím, že ten audit mohl cokoliv podstatného odhalit, neboť musel zákonitě vycházet jen z podkladů, které dodal Jiří Čunek.

A další díl frašky Čunkiáda opravdu už zase začíná: Karel Schwarzenberg se nechal slyšet, že zítra odlétá na Kavkaz, takže se k hotovému auditu Čunkových financí dostane až za deset dnů (netušil jsem, že se v letadle nedá číst...).
Místopředseda sněmovny Zaorálek má zase od "osob Schwarzenbergovi blízkých" informaci, že zpráva je "nelichotivá" a hned to vykecal novinářům s poznámkou, ženení člověk, "který by na tu zprávu nějak hladově čekal" a navíc se nechal slyšet, že postup Schwarzenberga je skandální, neboť "tím, že práci zadal americkým detektivům, vlastně zpochybnil práci policie a státního zastupitelství" (a já doposud žil u vědomí, že policie a státní zastupitelství se úspěšně zpochybňují samy).
Tím ovšem naštval Jiřího Čunka, který o Zaorálkovi obratem prohlásil, že na Valašsku se takovým lidem, kteří neví, a přesto mluví, říká drmola (což ovšem nejvíce sedí na něho samotného..). Jak už jsem říkal, bude to taškařce veliká...

"Nemůžete vést EU, když se stavíte vlažně k Lisabonské smlouvě", zní hlasy z francouzské vlády á margo našeho budoucího předsednictví EU. Demokracie? Svoboda rozhodování? Ale kdeže: Evropská unie bude taková, jakou si ji přejí mít velmoci a způsobů, jak válcovat tu neposlušné Iry, tu váhající Čechy je nespočet...Jak to říkal Karel Havlíček, zvaný Borovský? Nechoď, Vašku, s pány na led...