PÁTEČNÍ GLOSY 30.05.2008

Miroslava Macka
Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek prohlásil, že najde chybějící miliardu na stavbu Národní knihovny. Možná sáhne do "rodinných úspor"....navíc se samozřejmě stavba, pokud by se začalo stavět, dramaticky prodraží, jako ostatně všechny stavby za veřejné peníze, takže by musel přispět i strýc Vik.

A tak se dozvídáme, že mléka je dost, takže začínají klesat jeho výkupní ceny a tím i ceny mléka a mléčných výrobků v obchodech. Není tedy nejvyšší čas pro volání zemědělců po nových dotacích?

Čtenář gls J. S. mi zaslal dopis, který zaslal mailem poslancům, nedostal však na něj žádnou odpověď:
Vážené poslankyně, vážení poslanci,
naléhavě Vás žádám, nehlasujte pro přijetí t. zv. lisabonské smlouvy. Jsem asi jedním z nepatrné menšiny občanů ČR, kteří se s jejím textem víceméně seznámili. Mám dva vzkazy -
- pro Vás levicové - pokud chcete referendum o jednom radaru, nutně pak musíte chtít i referendum o značném omezení suverenity. Jinak zcela ztrácíte tvář. (Blbost, tu nemůžete ztratit, tu jste nikdy neměli, dodal bych s odstupem).
- pro Vás, pravicové a středové - kdo z Vás nevidí, že se ustavuje nový Sovětský svaz, tentokrát bez Rusů, nepatří do politiky. (Opět s odstupem bych doplnil - dnes ovšem v novém SSSR figurujeme co svazová republika, nikoliv pouze coby satelit ).