PÁTEČNÍ GLOSY 14.03.2008

Miroslava Macka
Blíží se krajské a senátní volby a tak lidovci vyrukovali se svou historickou taktikou "nejsme jako my". A vytrucovali si v koalici zhodnocení účinku poplatků ve zdravotnictví už po třech měsících. Pokládám to, vzhledem k loňskému předzásobení občanů léky a zdravotními službami a adaptačním procesům rozloženým v toku času, za holý nesmysl. Ale blíží se holt ty volby....

Zdravotní pojišťovny by prý měly zůstat neziskovými organizacemi, neboť jinak hrozí jejich privatizace a následné vytváření zisku, což by prodražilo zdravotní služby, neboť část peněz by ze zdravotnictví odtekla ...Tak zní argument levice proti přeměně zdravotních pojišťoven na akciové společnosti.
Proč jsme pak, proboha, vůbec privatizovali a neponechali vše jako neziskovky?? Ale napravme to: donuťme zákonem kupříkladu naše automobilky, aby pracovaly coby neziskové organizace. To pak budou levná (a kvalitní) auta!

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec ještě ve funkci utrácel dle auditorů třeba 130 tisíc korun měsíčně za telefon, statisíce za občerstvení a stejně tak za květiny. I obrátili se na policii. Výsledek? Přece český, bloudové: protikoruční policie právě zastavila vyšetřování.....

Čtenář glos P. R. mi zaslal následující reakci na jednu moji včerejší glosu:
Populisté už se odchodového věku věku do důchodu chytili. Dnesjsem na dálnici poblíž Kladna viděl billboard: "Výplod chorého mozku: Horníci do důchodu v 65 letech!"
Myslím, že je na čase k tomu říct, že v roce 2035 u nás žádní horníci nebudou, neb tu nebude v podzemí žádné uhlí. To, co tu v té době ještě zbude, se bude těžit v severních Čechách povrchově. A v tom Kladně jsou všechny doly uzavřeny už od roku 2002.

A jen pro připomenutí citát učitele národů Jana Amose Komenského: Kteří se chovají svévolně, trestají se metlou.