ÚTERNÍ GLOSY 9.10.2007

Miroslava Macka
To není špatné: Jiří Paroubek chce mít církevní svatbu v husitském kostele. A také této církvi vadí jeho rozvod a tak biskupka Jana Šilerová říká: "I tady budu klást důtaz na hlubokou kajícnost, lítost a touhu po obnově života s Bohem." Zda tak Paroubek učiní, záhy uvidíme. Pokud totiž ano, odejde okamžitě z české politiky.
Pokud ne, honí jen hlasy.

Nepříliš mi vadí, že Bezpečnostní informační služba (BIS) ztratila ínformace o význačných podnikatelích a léta to tajila. Mnohem více mi vadí, že je sbírala.
A protože jsme v Česku, vsaďte se, že vše zase bude pěkně zameteno pod koberec.

Hlavní hygienik České republiky Vít oznámil, že podle provedených studií radar typu, který má být umístěn na našem území, zdravotně neškodí. Jestli si ovšem myslíte, že tento poznatek jakýmkoliv způsobem ovlivní myšlení a názor odpůrců radaru, hluboce se mýlíte. Byla to totiž z jejich strany jen vhodná záminka: záhy si najdou další. Neboť jejich odpor k umístění radaru je ryze ideologicko - politický. A na jakoukoliv víru jsou racionální argumenty vždy krátké...

Lidovky dnes radí: "Test DNA si dobře rozmyslete". Naráží totiž na skutečnost, že nezanedbatelná spousta manželských dětí má jiného otce v papírech a jiného otce biologického a šoky pak bývají značné.
Testy DNA ovšem mohou být i velmi zajímavé až v zrušující: mně z nich vychází, že moje matka pochází z pramáti Jasmíny, jejíž potomstvo začalo jedním proudem putovat do střední Evropy z území dnešní Syrie a Anatolie a můj otec z románskokeltského kmene, který před 18.000 lety žil na území dnešního Baskicka a odtud po skončení doby ledové putoval podél pobřeží Atlantiku na sever, takže nejvíce geneticky příbuzných mám v Baskicku a také na západě Skotska a hlavně v Irsku. Kupodivu klan McLeodů je mi geneticky mnohem bližší, než většina mých dnešních sousedů.
A tak se už těším na další pokroky a upřesňování v genetice!