PONDĚLNÍ GLOSY 8.10.2007

Miroslava Macka
Samozřejmě, že výměna dvou novorozeňat v třebíčské porodnici, plnící zbytečně přední stránky novin, je věc velmi nemilá. Na jazyk se mi však dere otázka, proč jedni rodiče, kteří dle svých vlastních slov měli pochybnosti už od porodu, čekali deset měsíců, když je dnes možno výsledky kontroly pomocí DNA získat za čtyři dny. A také volání po mnohamilionovém odškodnění je na můj vkus příliš, přespříliš hlasité...

To, že zelení chtějí obsadit více mocenských pozic, prý není kvůli korytům, ale kvůli lepšímu prosazování zeleného programu...Takže z logiky věci by měli chtít obsadit přesně to procento ministrrských a náměstkovských míst, kolik procent hlasů získali ve volbách. Jenže, vsaďte se, že půjde o mnohonásobek!

Jak jsem předvídal, se Standou Grossem se nadále nudit nebudeme: v ychází najevo, že společnost Key Investment, která mu půjčila na akcie a pak si půjčku sama zaplatila, mu půjčila jen na 21 % akcií a zbytek si asi koupil Staník za pár milionů sám (nebo mu opět půjčil strýček Vik a pan Rod...).

Návrh reformy zdravotnictví, který jsem vypracoval s desítkami spolupracovníků v roce 1996 si můžete opět kdykoliv prolistovat, zamýšlet se nad ním a srovnávat s realitou a dnešními návrhy na www.praktikcz.eu

Včera jsem, procházeje kolem zapnutého rozhlasu, slyšel kus vybídky, aby posluchači posílali svá "haiku" do jakési soutěže.
Podrobnosti jsem nezaslechl, avšak předpokládám, že musí jít o "haiku" klasických přírodních námětů.
A tak jsem ta moje "haiku", jejíchž napsání vyprovokovala výše zmíněná zaslechnutá slova, tedy nikam neposlal, ale rád se s Vámi o ně podělím. Tady jsou:

Jiří Paroubek

Jak duce má tvář,
luxusní boty a šat,
pln chudáků ret.


Mirek Topolánek

Ač ve jménu strom,
řečí svou bujnou plevel
však rozsévá spíš.


Martin Bursík

Ač odrostlý hoch,
v zeleni šplhá tak rád,
kde krmelec pln.


Jiří Čunek

Je svatý to muž,
poctivý vsetínský hoch,
holt lidovců klon.