STŘEDEČNÍ GLOSY 3.10.2007

Miroslava Macka
A tak se nám pěkně rozeběhl měsíc říjen, což je měsíc, ve kterém nám, konsternovaným občanům, Jiří Paroubek slavnostně oznámí, koho vyšpekuloval za vynikajícího kandidáta na funkci prezidenta, již běžně nazývaného Antiklaus.
Nainvestoval v posledních měsících už do tohoto utajeného kandidáta tolik politického kapitálu, že couvnout v podstatě nemůže a čekají ho tedy dva scénáře dalšího vývoje:
1.) Protože žádný solidní člověk kandidaturu z rukou Jiřího Paroubka proti Václavu Klausovi nepřijme, bude to kandidát kvality paroubkovské a po právu prohraje. Pro ty Paroubkovy soudruhy, kteří mají jeho bolševických manýrů plné zuby, to bude voda na jejich mlýn: Paroubek nám prohrává všechny volby, tady je další důkaz!
2.) Paroubek se přece jen zalekne a žádného kandidáta nepostaví, kupříkladu pod falešnou záminkou, že by na něm nebyla možná dohoda s KDU - ČSL, Zelenými a potažmo s KSČM. Pro ty Paroubkovy soudruhy, kteří mají jeho bolševických metod plné zuby, to bude voda na jejich mlýn: Paroubek více žvaní, než pracuje, tady je další důkaz!

Národní bezpečnostní úřad ukázal své drápky, ba přímo drápy: udělil ministru vnitra Ivanu Langrovi pokutu ve výši 9.000.- korun (slovy: devět tisíc korun) za to, že kdysi ponechal svůj výtisk tzv. Kubiceho zprávy na chvíli otevřený v poslanecké lavici a zvídaví novináři si z něj mohli přečíst pár slov...
Kdo vynesl novinářům zprávu celou, se pochopitelně v Česku nikdy nezjistí....
Těch devět tisíc sice není špatný příjem do zadluženého rozpočtu, ale mnohem větším přínosem by bylo zrušení Národního bezpečnostního úřadu a většiny služeb zvaných tajné...
p.s. Tak, a teď jsem si u nich udělal pěkný vroubek...

Bratislavský čtenář glos A. M. mi zaslal ke Grossovu nákupu akcií vtipný text. Tady je:
Vyčerpávajuce vysvetlenie v obdobnej situácii poskytol náš expremier p. Mečiar, ktoré plne vysvetluje finančnú situáciu aj p. Grossa.
-Pan Gross, odkial beriete peniaze?
-Z nočného stolika.
-A kto vam ich tam dava?
-Moja žena.
-A ta ich ma odkial?
-Ja jej ich davam.
-A vy mate odkial peniaze?
-Veď vravim, že z nočného stolika.

Omlouvám se za včerejší anonci: článek a spousta fotografií z mého bydla je k dispozici v rubrice "Bydlení" na idnes až ode dneška....
Hezký den přeju, mm