ÚTERNÍ GLOSY 2.10.2007

Miroslava Macka
Tak vidíte, že na těch Grossových akciích není nic podezřelého: koupil je prostřednictvím slovenské pobočky brokerské firmy Key Investment za 17 milionů korun, která měla do splacení peněz akcie v zástavě. A peníze zaplatila "nejmenovaná německá banka". A Gross dělá coby minoritní akcionář firmě Moravia Energo potíže a majoritní akcionář Chrenek se ho chce zbavit: a tak buď akcie odkoupí a nebo Grosse "vytěsní".
Vše jasné, ne?
Už chybí jen Simkanič, který by pak ty akcie spálil....

Ve straně zelených to zřetelně vře a odchod Dany Kuchtové z funkce ministryně školství je toho jen příhodnou záminkou. Pravou příčinu vidím v tom, že velkou část členské základny této nezralé, rychlokvašené strany tvoří "permanentní revolucionáři", nebo, lépe řečeno "permanentní bojovníci proti jakémukoliv establishmentu" a ty "kolaborace" Bursíka a spol. s jakoukoliv vládou neuspokojí nikdy.
Ale o tom psát nechci, to je téma na mnohem delší a hlavně hlubší zamyšlení.
Zaujala mne však reakce premiéra Topolánka, zachycená ve včerejším zpravodajství Novy: zřetelně nabručený, lehce upocený, jen odseknul: "To mne vůbec nezajímá!"
Možná by si měl přečíst následující text, který mi zaslal čtenář glos P. J., kterého osobně znám a pokládám jej za člověka velmi uvážlivého a moudrého.
"Nevím, jak na Vás, jako na bývalého člena nejvyššího vedení ODS, současná ODS působí, ale já této straně už od voleb rozumím čím dál tím méně. A zásadní problém spatřuji v osobě současného předsedy a premiéra Mirka Topolánka. Nechci být neobjektivní, ale kdykoliv vidím nějaké jeho veřejné vystoupení, nemohu si nevšimnout, že ten člověk působí uštvaně, jakoby na pokraji hysterie, reaguje zbrkle a popuzeně, působí křečovitě a stejně působí i jeho snahy o žertíky, je brunátný a dyšný, jako by se právě s někým popral.
Když si vzpomenu na V. Klause, vždy soustředěného, připraveného, věcného a i ve vypjatých situacích klidného a schopného sebekontroly, napadá mne, cožpak ODS nemá jiného člověka na post premiéra, který nebude vypadat vždy jako právě přistižený uličník? Topolánkovská směs bodrého moravského chasníka s neurotickým až paranoizujícím cholerikem mi nepřipadá jako nejšťastnější výbava pro jakoukoliv, natož českou, politickou scénu."

Dramaturg České televize Tomáš Brzobohatý vzpomíná dnes v Lidovkách na britského premiéra Nevilla Chamberlaina a Mnichovskou dohodu v článku s podtitulkem "Tehdejší britský premiér Neville Chamberlaine se v Mnichově 1938 mýlil, ale velmi zásadově a poctivě."
Docela mne to pobavilo: představil jsem si totiž novinový titulek "Dramaturg České televize Tomáš Brzobohatý sice při včerejším lékařském zákroku zemřel, ale operatér postupoval velmi zásadově a poctivě."

Pokud se nic nezměnilo a pokud jste alespoň trošku voyeři (a kdo není?), měli byste dneska najít v rubrice Bydlení na "idnes" fotografie a různé další materiály z mého bydla...
Hezký den přeju, mm