Strašidelná noc na Fulštejně přilákala na pět stovek lidí.

Zřicenina hradu Fulštejna u Bohušova se v sobotu po setmění opět stala rejdištěm strašidel.
Do Bohušova se přišlo bát na pět stovek návštěvníků. U lávky stál vodník s lucernou a pouštěl návštěvníky po malých skupinkách na trasu plnou smíchu i hrůzy.
Ve frontě ještě mnohé děti mezi sebou debatovaly, zda je vodník pravý nebo je to jenom člověk namalovaný na zeleno, ale když se na ně za svitu pochodní sesypali hejkalové, čerti, loupežníci, divoženky, víly, čarodějnice, kostlivci a umrlci, o pravosti strašidel už nikdo z přítomných dětí nepochyboval.
Někteří bubáci byli skutečně drsní, takže mezi nejmladšími návštěvníky nebyla nouze ani o pláč, slzy a výkřiky hrůzy. Letošní novinkou byl kat, který se chlubil useknutou hlavou a k velkému pobavení návštěvníků zavíral zločince do klády.
"Přes den to vypadalo, že může přijít nějaká přeháňka, ale nakonec nám počasí vyšlo a Strašidelná noc se vydařila na výbornou. Měli jsme tam na pět set lidí, ale po loňských zkušenostech jsme otevřeli dvě pokladny, aby se zkrátila doba ve frontě. Díky sponzorům jsme měli občerstvení přímo v areálu hradu a prezentaci v autobusech. Poděkování patří všem lidem, kteří nám pomohli s přípravou a hlavně strašidlům v kostýmech," uvedl za tým organizátorů Marek Michalica.
Počet účastníků na nočním Fulštejně odpovídá počtu obyvatel Bohušova. Na Strašidelnou noc chodí hlavně lidé z Osoblažska a Albrechticka, ale už si jí oblíbili také Opaváci a Krnováci.
Letos již podruhé dorazila na Fulštejn početná výprava ze Slezských Rudoltic. Výprava 27 dětí a 16 dospělých spojila návštěvu Bohušova se sérii turistických pochodů Rudoltická stopa. Po Strašidelné noci jim zbylo ještě dost sil, aby se z Fulštejna pěšky vydali na sedmikilometrový pochod domů do Rudoltic, který absolvovali potmě, jen za mihotavého osvětlení lampionů.
Někteří účastníci Strašidelné noci spojili návštěvu Osoblažska s poslední letošní jízdou parního vlaku, s akci Konec prázdnin v Osoblaze, nebo se mohli zapojit do házení sudem a podobných disciplín pivního sportu mv areálu bohušovského kempu.
Fidel Kuba
Moravskoslezský deník, Region - Týdeník Krnovska a Bruntálska
ze dne 4.září 2007