PÁTEČNÍ GLOSY 20.07.2007

Miroslava Macka
Předseda ČSSD Jiří Paroubek včera poprvé veřejně označil Jiřího Dienstbiera za jednoho z možných kandidátů na prezidenta, ale prý má v rukávu ještě další dva. Které, říct ovšem odmítl, jen prozradil, že nezná vhodného kandidáta z akademické sféry, který by byl sto postavit se Václavu Klausovi.
Spíš si myslím, že případný kvalitní kandidát se v akademické sféře (ani nikde jinde) nenajde, neboť takový člověk by být kandidátem Paroubka a protikandidátem Klause být prostě nechtěl.
Ale pokud by chtěl Paroubek Klausovi skutečně mezi parlamentními voliteli zavařit, měl by ho prohlásit za svého osobního kandidáta.
A ještě jedna poznámka: ČSSD, KDU - ČSL a Zelení se samozřejmě na žádném společném kandidátovi nikdy neshodnou....

Nový úřad s názvem Úřad pro dohled nad zdravotními pojišťovnami připravuje ministerstvo zdravotnictví. Možná by ministr Julínek měl nakouknout do koncepce zdravotnictví, kterou jsem spolu s desítkami spolupracovníků vypracoval pod ministrem Stráským: nemusel by obtížně hledat ani název, ani kompetence...

Lékárny budou muset koncem léta zlikvidovat vakcíny proti chřipce za cca 16 milionů korun, neboť končí jejich expirační doba. Nadbytek vakcín (a dnešní ztrátu milionů) způsobilo mizerné rozhodnutí bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha. V soukromé sféře by za mizerné rozhodnutí bezprostředně pykal, ve veřejné má spíše šanci být ještě povýšen....Ach jo.

Včera, naštěstí až před půlnocí, se na mne z Radiožurnálu vyvalil proud slov s kadencí dobře promazaného kalašnikova, patřící redaktorce Noře Fridrichové a paní z Amnesty International.
A byl to příšerný koktejl slov! "Lidskoprávní organizace", "protiromské politické angažování", "rom- politika", "kde hrozí vraždy ze cti?", bla, bla, bla, vše v šílené kadenci, každou chvíli nádech na špatném místě a důrazy na sykavkách: "Standardní Soudní proceS"....
To není, proboha, v Radiožurnálu nikdo, kdo dbá na kultivovanost projevu?
A ještě připomínka: další mé (nepolitické) texty si můžete přečíst na www.blog.idnes.cz
Přeju hezký víkend!