STŘEDEČNÍ GLOSY 18.07.2007

Miroslava Macka
Uvědomil jsem si to před chvílí, když jsem sledoval v televizi ranní zprávy a informaci o novém logu a materiálech, informujících občany o začlenění Česka do tzv. schengenského prostoru, tedy prostoru bez hranic.
V šotu byl též střih na ministra vnitra Ivana Langera, který vysvětloval, že přes dva tisíce celníků zůstane v řadách policie, pochopitelně s jiným zařazením.
A co jsem si vlastně uvědomil? Jak stále ještě vnímáme, a nebude to náhodou, ministerstvo vnitra jako policii, celníky, atd. a podstatně méně jako vrcholný orgán správy státu.
A opakovaně mne napadlo: nebylo by moudřejší tyto činnosti ministersky rozdělit?

V Brně bude hostovat slavná skupina Rolling Stones. Místní radní pro její členy objednali jako dárek u místního uměleckého kováře vycházkové hole s rukojeťmi ve tvaru stylizovaných ženských postav.
Docela sympatická myšlenka, ovšem jen tehdy, zaplatí-li radní dar ze svého. Obávám se ovšem, že tomu tak nebude, ale půjde o typicky české (moravské) rozdávání z cizího....

Čtenář glos J.K. mi zaslal poznámku k nedělnímu vystoupení pana Dienstbiera:
Nepřipadal vám pan Dienstbier když pronášel své slavné výroky podnapilý?
Mně připadal přímo ožralý.
Můj dodatek: Ale, no tak! Jak můžete něco takového porovnat a posoudit? Copak jste už někdy viděl p. Dienstbiera střízlivého?

Vážení a milí,
Určitě si klikněte na www.blog.idnes.cz, kde si můžete přečíst moje čerstvé zamyšlení
"O humbuku, vražedném horku, smrti, ale hlavně o věcech příjemných", zrovna tak jako jeden pěkný letní recept "O okurkovém sandwichi, dr. Johnsonovi a lecčems jiném" a spoustu mých dalších textů.
Hezký letní den Vám přeju!