ČTVRTEČNÍ GLOSY 21.06.2007

Miroslava Macka
Stát si slibuje od nového systému kontroly Stanic technické kontroly (STK) automobilů, spočívající v hlídání doby vjezdu a výjezdu automobilů z kontrolních linek a posléze z kamerového dohledu, konec korupce při schvalování způsobilosti vozidel a hlavně konec jezdících vraků na silnicích a tím dosažení zvýšení bezpečnosti.
Dnes neprojde technickou kont rolou cca 5% automobilů, ministerstvo dopravy si slibuje "úmrtnost" patnáctiprocentní.
No, uvidíme...Když sleduju počet čadících a zkorodovaných vraků na českých silnicích (a což teprve pouhým okem neviditelné závady!), odhadoval bych počet aut, které nemají na silnicích co dělat, na nějakých 35 - 40 %.
A celá léta mne fascinovalo, že neexistovala a neexistuje "létající" kontrolní STK, která bafne vůz právě vyjetý a odsouhlasený k provozu "za rohem" STK, nezkontroluje jej znovu a v prvním případě nesrovnalosti dá STK mastnou pokutu, podruhé pak vezme licenci....
To by fungovalo!

Hlídací psi demokracie se kupodivu dnes nevrhli na Jiřího Paroubka a neotloukli mu o hlavu jeho nabubřelá slova o "překvapení" při hlasování o nedůvěře vládě. Vždyť slovní průjem Davida Ratha a dalších i Paroubkova rychle plasknoucí chvástavost, to přece není žádné překvapení, to je velmi ohraná deska s mizerným kouskem...
Ale zřejmě je to tím, že Paroubek a jeho slovní projevy už jsou jen nuda, nuda....

Falešný výbuch atomovky, propašovaný do vysílání ČT 2. pomohl odhalit pěknou sviňárnu, vlastně dvě: jednak tu, že ČT 2 a ministerstvo pro místní rozvoj platily za nebouraný pořad Panorama firmě Sitour nekřesťanské miliony, jednak tu, že firma navíc vybírala za totéž další peníze od měst a provozovatelů cestovního ruchu v regionech.
Bude velmi zajímavé zjistit, kdo smlouvy připravil a podepsal, tedy čí kamarádi vlastní firmu Sitour, pěkně měkce podnikající za naše nekřesťanské daně.
A jak krásná ukázka pro vládu, kde se dá ušetřit z rozpočtu nejvíce!

Rozhodně mi udělejte radost a klikněte si na www.blog.idnes.cz (a pak na mé jméno v pravém sloupci), kde na Vás čeká drobné pohlazení po duši pod názvem "Rozhodně nezapomeňte oslavit letní slunovrat!"
A když už sedíte u počítače, co takhle napsat mi vaše dojmy, postřehy, komentáře, náměty, a to jak k "Viditelnému Mackovi" , tak k mému blogu na idnes?
A mimochodem, pokud byste té své (výjimečně tomu svému) chtěli udělat v rámci letního slunovratu radost, nechcete jí (mu) objednat jeden z posledních pár (desítek, ale to nikomu neříkejte) kousků knížky "Anglická poezie v překladech Miroslava Macka"? A to na adrese m. vitovcova@ volny.cz
Krásný letní slunovrat!