STŘEDEČNÍ GLOSY 6.06.2007

Miroslava Macka
Pokud jste jej ještě nečetli, opravdu vám vřele doporučuji rozhovor Michaely Jílkové s premiérem Mirkem Topolánkem ve včerejší MF Dnes. A zřejmě obdivně pokývnete hlavou při vzpomínce na slavnou "prognostickou" SMS Václava Klause po zvolení Topolánka předsedou ODS.
Jeden jediný příklad za všechny, odpověď na otázku, jestli vládní reforma, pardon, stabilizační opatření, projde Sněmovnou:
"Pokud to neprojde, je to plně odpovědnost Jury, Pepy a Franty - těch Vašich kámošů, kteří říkají ty věty, které mně tady vykládáte. Já tu odpovědnost cítit nebudu, protože je to připraveno tak, aby s tím mohlo souhlasit ne 101, ale dvě stě poslanců."
Ach jo!

Geniálně výstižnou větu hudebního kritika Vladimíra Vlasáka ocitoval na závěr svého článku "Parkánová zpívá o radaru" ve včerejší MF Dnes Jan Gazík: "Být osloveným radarem, zčervenám trapností až ke kořínkům elektronických obvodů".

Jinak geniální obdivnou větu pronesl šéf českého senátu Přemysl Sobotka o prezidentovi Georgi G. Bushovi: "Když zjistil, že jsem předsedou senátu, hned se zeptal, jak funguje!"

A do třetice geniální věta, tentokrát od slovutné americké zpravodajské stanice CNN, když tato referovala své diváky o tom, že prezident Bush je na návštěvě Česka, kde se setká s českým premiérem Klausem Topolánkem.

Český Kocourkov je, jak je vidět na případu v Jihoafrické republice zadrženého, propuštěného a zmizelého Radovana Krejčíře, též úspěšným exportním zbožím.
Obávám se ovšem, že náklady na českou právnickou misi do JAR nezaplatí ti babralové, ale my všichni, jak je v kraji zvykem.

Poslanci včera odhlasovali, že jim ministryně obrany Vlasta Parkanová musí na schůzi sněmovny odříkat text své skladby, věnované Georgi Bushovi a vysvětlit jim, proč píseň nazpívala.
Konečně se tedy dočkáme jednání parlamentu, při němž nepůjde ani o náš majetek, ani o naše životy. Tedy doufám....

A už zase novinový titulek, jaký nemám rád, ba přímo nesnáším! V dnešních Lidových novinách zní "Neplatící firmy přišly stát draho" s podtitulkem "Téměř 184 milionů korun musely loni úřady vyplatit za mzdu pracovníkům zkrachovalých podniků".
Správně by totiž titulek měl znít: "Neplatící firmy nás přišly draho" s podtitulkem "Téměř 184 milionů korun jsme museli nedobrovolně vyndat z kapes za mzdu pracovníkům zkrachovalých podniků, a to proto, aby někteří politici dostali ve volbách více hlasů a mohli zůstat u koryt."

Úplně jsem prošvihnul sedmé narozeniny těchto stránek, které byly 14. března 2007!
Mimochodem, tehdy ještě neexistovalo počitadlo čtenářů, ale podle nové statistiky, založené 4. dubna tohoto roku, si úplně první glosy od 4.dubna t.r. do včerejška přečetlo 2319 čtenářů.
A dozajista se dobře bavili, jak jsem se tu trefil či jak jsem se támhle mýlil a jakým důležitým a vedle toho jak zcela nedůležitým věcem jsem se věnoval.....
Ale hlavně: strašně moc děkuju všem, kteří jste mi zachovali a stále zachováváte přízeň,
a kteří mne motivujete a usměrňujete jak pochvalami, tak výkřiky nevole i "Vole!"

Dnes si můžete přečíst na adrese www.blog.idnes.cz moji drobnou úvahu "O kočkách, ale hlavně o něčem jiném." Snad se Vám bude líbit....

A moudro na závěr: I blbec je schopen položit za minutu více otázek, než na kolik je schopen mudřec odpovědět za celou hodinu.