Ze Zpěváčků

13. května 2007 ve Velkých Losinách
Druhou květnovou neděli, kdy každým rokem slavíme Den matek, se letos 13.5. v krásně rozkvetlých lázních Velké Losiny konal finálový koncert soutěže Zpěváček 2007. Byl to už 13. ročník této soutěže dětských zpěváků lidových písní ve věku 10-15 let, kteří postoupili z regionálních kol z celé republiky, aby zde předvedli své umění, zaujali svým zpěvem a projevem diváky a zejména odbornou porotu. Ta pak měla nelehký úkol - a to vybrat z 20 soutěžících 10 finalistů a určit Zlatého, Stříbrného a Bronzového zpěváčka 2007.
O tom, že výkony finálové 10 byly dosti vyrovnané svědčí i fakt, že porota udělila 2 druhá a 2 třetí místa. Zlatým zpěváčkem se stala Kristýna Daňhelová, opět dívka z jižní Moravy z Uherského Hradiště a stejně jako loňská vítězka Petra Hrubošová je majitelkou krásného hlasu, kterým dokáže zaujmout.
Na koncertě vystoupili také někteří loňští finalisté a hosté ze zahraničí - zpěváčci ze Slovenska, Rakouska a Bulharska.
Věřím, že všichni účinkující udělali radost svým maminkám k jejich svátku a nejen jim a všichni diváci odcházeli z koncertu bohatší o krásné zážitky s lidovou písničkou, o což se postaraly také doprovodné muziky BROLN a Česká muzika Zd. Vejvody.
Zpěváčkům 2007 přeji hodně úspěchu na dalších koncertech a hodně radosti s lidovou písničkou.

Barbora Čechová

Zlatý zpěváček 2007 Kristýna Daňhelová z Uherského Hradiště  (foto DTA pí. Vrbová)
Zlatý zpěváček 2007 Kristýna Daňhelová z Uherského Hradiště
(foto DTA pí. Vrbová)