ČTVRTEČNÍ GLOSY 26.04.2007

Miroslava Macka
Ministr financí Miroslav Kalousek naplánoval propouštění státních zaměstnanců do roku 2010: celkem má být propuštěno 41.000 lidí, z toho polovina z resortu školství. Pokládám redukci státních zaměstnanců za vynikající plán, způsob jeho provedení však za mizerný.
Moc rád bych viděl seznam veškerých státních úřadů, včetně těch různých ústavů a institucí, jejichž název jste v životě neslyšeli a jejich služby jste v životě nepotřebovali a u každého počet zaměstnanců, náklady a analýzu efektivnosti jejich práce. A na základě těchto údajů vypracovaný seznam rušených úřadů a úřadů k patřičnému zeštíhlení.
Obávám se však, že z Kalouskova těžko obhajitelného plánu od zeleného stolu zbude torso, a to ještě nakonec kvůli volbám neuskutečněné.

Tak třeba bych moc rád věděl, kolik úředníků se zabývá rozdělováním našich daní (celkem přes půl miliardy korun!) ve formě "podpory zakládání skupin výrobců" v českém zemědělství a jaká je efektivita tohoto přerozdělování (čímž nemyslím úplatky rozhodujícím činitelům).
Abyste nemuseli příliš pátrat: to si zemědělské velkopodniky chtějí ještě více hrábnout do našich kapes: žádají totiž tyto dotace na sdružování se navzájem!

Jakási "analytická skupina žalobců" na Vrchním státním zastupitelstvu konstatovala, že tvrzení Kubiceho zprávy o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy je neoprávněné, neboť na nic takového mezi státními žalobci nepřišli...
Uáááá! Chce se mi řvát.
Asi už zapomněli na socialistického "protektora na ministerstvu spravedlnosti" Jiřího Vyvadila a jeho schůzku s Pitrem a pak se soudcem, který měl jeho případ na starosti. A asi žijí na Marsu, když nevědí, že takových Vyvadilů je!

A co třeba čerstvá zpráva, že policie zatkla a obvinila z mnohamilionových daňových úniků bývalého šéfa olomoucké inspekce ministra vnitra, který je navíc obviněn i z toho, že získával informace z policejních materiálů a předával je do podsvětí?

Odmítám rozumět novému návrhu protikuřáckého zákona, který by nařídil hospodským a restauratérům stavebně oddělovat kuřácké a nekuřácké části. Co takhle uzákonit jen povinné označení, zda je restaurace striktně kuřácká či striktně nekuřácká či stavebně rozdělená na obě části a pak ponechat na svobodné vůli majitelů se rozhodnout, kterou chtějí provozovat, na svobodné vůli zákazníků, kterou chtějí navštívit a na svobodné vůli personálu, ve které chtějí pracovat?
Zdá se ovšem, že "bolševizmus mysli je u nás nevykořenitelný...

Je to jasné: Krejčíře chytil v Jihoafrické republice buď Ivan Langer nebo Jiří Paroubek. Kdo z nich, rozhodněte sami, a to dle natřásání jejich peříček....
Ach jo.