ČTVRTEČNÍ GLOSY 14.12.2006

Miroslava Macka
Hotel, ve kterém jsem ubytován, inovoval večerní rozestýlání: na polštáři vždy leží nějaký živý květ a cedulička s fotografií velmi půvabné pokojské ( tak půvabná se snad v žádném reálném hotelu na světě nevyskytuje) a s každodenně obměňovaným, přívětivým, lehce lascivním textem.
Včera mi kupříkladu tato ideální pokojská vzkazovala: "Dovolím Vám být v mých snech, pokud mi dovolíte být ve Vašich..."

Proslavená mnichovská restaurace Halali na Silvestra letošního roku definitivně končí, neboť její majitelé a naši známí, manželé Mairovi, přebírají po staré tetě paní Mairové hotel a restauraci poblíž rakouského Klagenfurtu.
Což byl důvod k večeři na rozloučenou. I začali jsme tradičně skleničkou šampaňského, zakousli se do kanapek s langustičkami a lososem a pak pokračovali místní superspecialitou, maličkými horkými "blutwursty", nádherně okořeněnými "perníkovým" kořením a obloženými minibramboráčky, horkým jablečným kompotem s křenem a zasypanými jemně praženou cibulkou - to byl tedy zážitek!
A stejným zážitkem byla i filátka z jeleního hřbetu s žampiony, brusinkami, kapustou se slaninou a rösti, navíc doprovázená hrdlem Chateau Lafíte, jehož ročník vám raději ani neprozradím...
Ba neodolali jsme ani moučníku: tarte Tatin se skořicovou zmrzlinou.
Co říkáte, docela pěkné rozloučení, ne?

Již staří Germáni radili:
Froh erwache jeden Morgen,
trink dein Tröpfchen ohne Sorgen.