Koncerty Zpěváček - Slávik a Zpíváme pro radost

Připravují se koncerty Zpěváček - Slávik a Zpíváme pro radost
Po dvou letech budou vítězové dětských soutěží Zpěváček a Slávik opět vystupovat na Gala koncertech v Praze. V sobotu 7.října 2006 večer se uskuteční koncert Zpěváček - Slávik 2006 v Národním domě na Vinohradech a 8.října 2006 Galakoncert Zpíváme pro radost v Paláci Žofín na Slovanské ostrově. Hlavním pořadatelem je Folklorní sdružení ČR.
Přípravný výbor koncertů projednal na svých zasedáních v červnu a červenci návrh programu obou koncertů, organizační zabezpečení akce, propagaci, financování, pozvání hostů, spolupráci s partnery a sponzory,..
V rámci prvního koncertu vystoupí po 7 finalistech z ČR a SR, vítězové obdobných soutěží v Bulharsku, Rumunsku, Rusku a Rakousku. Hudebně je budou doprovázet OL´uN M.Dudíka z Bratislavy, VUS Ondráš, obnovený Brněnský orchestr lidových nástrojů, Česká muzika.
V programu žofínského koncertu vystoupí nejlepší dětští zpěváci z ČR,SR a zahraničí, hosté Peter Dvorský, Marie Křenková, Štefan Babjak, Jaroslav Svěcený, VUS Ondráš s taneční skupinou, BROLN - ČRO Brno, OL´uN - SRO Bratislava.
Ze soutěže Zpěváčci ve Velkých Losinách 2006
Ze soutěže Zpěváčci ve Velkých Losinách 2006

Dušan Macháček