STŘEDEČNÍ GLOSY 10.05.2006

Miroslava Macka
A tak už je "vjsó jásno": nejlepší nemocnice v Česku je pražská Homolka a nejhorší pražská Fakultní nemocnice Na Bulovce. Rathovi ministerští úředníci, sedící na Palackého náměstí, totiž zhodnotili 26 parametrů u 51 základních diagnóz, léčených v hodnocených nemocnicích.
A proč byly výsledky z letošního ledna diametrálně odlišné od těch nynějších? Nikoliv proto, že by se tak dramaticky změnila kvalita péče, ale dle samého ministra zdravotnictví proto, že "se zpřesnilo zpracování dat i metodika".
Ale sám ministr nepovažuje výsledky ani nyní za objektivní, jde prý jen o další pracovní verzi a tak výsledky nebudou viset na ministerských internetových stránkách. Politicky nekorektně řečeno, jsou to výsledky na dvě věci: na nic a pro Ratha.

Soud s exministryní zdravotnictví Součkovou (případ Diag Human) zřejmě nabere jiný směr: soudu se sám přihlásil svědek, který prý má i různé "ztracené" dokumenty, dokazující, že Diag Humnan měl na ministerstvu svého člověka a že sde tam děly prapodivné věci ve prospěch této firmy.
Zřejmě se máme na co těšit a cherubsky čistý Paroubek zas bude moci odškrtnout nějakého toho "šibala".

Začíná vycházet najevo, že nový "bodový" systém pro řidiče, platný od letošního července, bude hlavně velmi účinným prostředkem v boji proti nezaměstnanosti: jen v olomouckém kraji se rozrostly radnice o desítky nových pracovníků, neboť tato agenda přibude obcím.
Naštěstí mohu konstatovat, že defenestrace může být docela na dosah...

Advokát Václav Vlk se jistěoprávněně veřejně ptá v dnešních Lidovkách soudruhů Paroubka, Husáka a Bublana a všech novinářů: Znám stovky případů policejního násilí. V čem je paní Jacques lepší než ty stovky jiných, že následuje taková masáž medií a politiků?
Dovolím si mu odpovědět: myslím, že šlo o geniální předvolební PR akt. Kvantum drobností tomu velmi nasvědčuje a všichni na to, bohužel, skočili...

Havlovy starosti a Rotschildovy peníze, tak to bych chtěl mít! Jak prohlásil včera, velmi typicky v kavárně Slavia, na pražskémHradě by měla trvale vlát vlajka Evropské unie.
Fángličkaření, říkalo se tomu trefně a posměšně za první republiky.

Již staří Římané věděli, že Cum vitia prosunt, peccat qui recte facit, tedy že
Tam, kde se daří špatnostem, je proviněním jednat čestně.