PÁTEČNÍ GLOSY 17.03.2006

Miroslava Macka
Poslední průzkum veřejného mínění jen potvrdil to, co si o Češích myslím celý život a v čem mne historie jen utvrzuje: téměř polovina národa je více nebo méně levicově orientována.
Jinak řečeno: přeje si silný stát, vysokou míru přerozdělování a touží po co nejmenší odpovědnosti. Ještě jinak řečeno, potvrzují slavná slova Napoleonova: lidé netouží po svobodě, ale po rovnosti.
Byť za cenu sekání vyčnívajících hlav a znárodňování, dodávám já.

Když se tak dívám na český legislativní Kocourkov, a to zvláště na nynější snahu některých poslanců prosadit ke konci funkčního období této sněmovny na poslední chvíli do zákonů kdejakou pitomost formou "přilepování" pozměňovacích návrhů k libovolnému zákonu, napadá mne, že by veškerá legislativa, týkající se poslanců, sněmovny a její práce, měla být připojena k zákonu o odpadech.

Jak už bývá v Česku zvykem, dozvěděl se obhájce jedněch obviněných(a pranic nezáleží na jménech, neboť jde o jev téměř všeobecný) o obžalobě svých klientů od redaktorů denního tisku a nikoliv z přípisu státního zástupce.
Mizerné fungování tohoto státu se projevuje mnoha způsoby....

Tleskám ostravské manažerce Šárce Honové, která ke včerejší stávce strojvůdců prohlásila: Kašlu na práva strojvůdců stávkovat...zvlášť, když si zaplatím příplatek za Intercity a pak musím půl hodiny stepovat ve špinavé hale mezi bezdomovci.

Již staří Římané věděli, žeBalbus balbum amat, tedy
Koktavý má rád koktavého.