ČTVRTEČNÍ GLOSY 2.03.2006

Miroslava Macka
Ministr vnitra oznámil, že policie je ve zvýšené ostražitosti kvůli Jiřímu Paroubkovi, Davidu Rathovi a Karlu Kühnlovi, neboť "dostali SMS nebo telefonáty, že jim hrozí nějaký výbuch."
Pan ministr vnitra se ovšem mýlí: ti tři zmínění pánové vybouchli už dávno.

Putinovo uznání morální odpovědnosti za srpen 68 při současné návštěvě Česka přesně patří mezi ta gesta, jejichž cenu pregnantně vyjadřuje citát Henryho Forda: Vzpomeň si na chudé - nic to nestojí.

Někdy už člověk nemá sílu ani na ušklíbnutí. Jako kupříkladu nad větou ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Karla Randáka, že může garantovat pravdivost informace, že "nepřítel státu" Pitr chtěl zahnout za kopečky a tak na něho musel být vydán zatykač.
"Pokládám to za stoprocentní", prohlásil, neboť se prý osobně sešel s "lidským zdrojem" z Pitrova okolí.
V Česku je totiž úplně obvyklé, že za domácími donašeči chodí osobně ředitelé rozvědek pro zahraničí a věří jim na slovo. Ufff!

Jak se dalo čekat, pan Bujakowský, který předložil firmě Pharmos výpalné smlouvy za to, že bude moci dodávat léky zadluženým státním nemocnicím a který je známý náměstka ministra zdravotnictví Drymla, jednal na vlastní pěst a jen zneužil této známosti. Jinak pan náměstek označuje svůj vztah a tomuto člověku, že mu "nepřipadá intimní" a na dotaz, jak se tedy dostal až do kanceláří ministerstva pan náměstek prohlásil, že se musí zlepšit ostraha objektu.
A je to. Můžeme zapomenout....

Šéf volebního štábu ODS Šneberger nedávno oznámil, že "žhavá" volební kampaň ODS odstartuje 1. března.
Také jste to včera zaregistrovali? To je nářez, co?

Již staří Římané věděli, že Aquae furtivae dulciores sunt, tedy že
Kradená voda je sladší.