STŘEDEČNÍ GLOSY 22.02.2006

Miroslava Macka
"Posel předsedy vlády" je nová funkce s docela pružným obsahem: tentokrát se jím stal náměstek ministra spravedlnosti Vyvadil, dojednávající v zastoupení premiéra "cosi" s odsouzeným podnikatelem Pitrem.
Ne, aby Vás napadlo, že šlo o takovýto handl: Pitr nebude mluvit o jím uplácených lidech z ČSSD a za odměnu vyfasuje při odvolacím řízení podstatně nižší trest.. Vyvadil se s Pitrem na premiérovu žádost sešel přece proto, aby zjistil, co říká na nebývale dlouho zimu plnou sněhu.

V neděli soudruh premiér slíbil sice zadluženým nemocnicím, že za ně z našich kapes zaplatí 400 milionů dluhů za léky, jenže zapomněl na to, že ty peníze nemá, neboť nejprve musí rozpočtový výbor sněmovny schválit "přelití" peněz z jednoho chlívečku do druhého. Takže distributoři léků si ještě pár týdnů počkají, my to ovšem nakonec zaplatíme do posledního haléře, nebojte se.

Jsem rád, že se naše policie, která nemá zrovna dobrou pověst (zvláště u lidí, kterým někdo patnáctkrát vykradl chatu, třikrát auto a šestkrát kočárkárnu) konečně rozhodla napravit si reputaci a začala se vážně zabývat tím, že zpěvák Daniel Hůlka kouřil při představení v divadle Ta Fantastika na jevišti marihuanu.
Škoda jen, že nakonec musela tak závažný případ odložit, neboť, jak zní policejní hlášení: "Kriminalisté zjistili, že nešlo o marihuanu,...ale o tabák, který byl vizuálně upraven tak, aby vypadal právě jako point."

Bylo by velmi, velice, převelice zajímavé, kdyby se majitel Argofertu Babiš naštval vzhledem k tomu, že mu polský PKP Orlen nakonec neprodá různé části Unipetrolu, natolik, že by začal povídat, jak, s kým a za kolik si tento lukrativní kšeft domluvil.
Obávám se však, že neřekne ani slovo.

Konečně víme, co nás čeká a nemine: Puchejř to ví ze všech nejlíp, proto je taky premiérem, to dá rozum. Takže: za sedm let doženeme v životní úrovni Evropskou unii a celou tu dobu bude stabilní růst české ekonomiky mezi čtyřmi až šesti procenty a koruna se bude zhodnocovat o 2.5 - 3 procenta ročně.
A je to. Vážně se divím, proč banky a d alší instituce zaměstnávají a platí různé ty analytiky, když si mohou za desetikačku koupit Právo a vědět to přesně na léta a léta dopředu.
A ne, abyste si ironicky vzpomněli na sedm let tučných a sedm let hubených...

Bývalý šéf Národního bezpečnostního úřadu a státního podniku Čepro Tomáš Kadlec má v životě stejné štěstí jako bývalý premiér Gross: potřeboval půjčit na cosi dva miliony korun a tak napsal na kartičku číslo svého účtu a dal ji kamarádovi, ať mu těch pár šupů sežene. I stalo se....na účet doputovaly zásluhou prostředníka peníze Radovana Krejčíře, který zrovna od Čepra něco potřeboval. Jako strejda Vik a pan Rod, jako strejda Vik a pan Rod...

Již staří Římané věděli, že
Auditorum benevolentia crescit dicentium facultas, tedy že
Přízní posluchačů roste schopnost řečníků mluvit.