ČTVRTEČNÍ GLOSY 12.01.2006

Miroslava Macka
Poslanec ČSSD Miroslav Svoboda navrhuje, aby zaměstnavatelé mohli svým zaměstnancům poskytovat příspěvky na dovolenou až ve výši deset tisíc korun, a to s daňovou úlevou a jen na rekreace v Česku.
Sociální inženýrství socialistů opravdu nezná mezí.
Jako protinávrh podávám: snižte každému pracujícímu ve státě daně alespoň o těch deset tisíc (ale raději mnohem více) a ponechte už, ksakru, konečně na každém jednotlivci, zda si za ty peníze pořídí dovolenou, investuje je do vzdělání dětí, nakoupí si za ně knihy či důchodové připojištění a nebo je propije či jinak probendí - ale hlavně, nechte nás už konečně na pokoji!!

Ministr zdravotnictví dr. Schuss - Rath kvůli dluhům VZP ( na jejichž vzniku se svojí minulou odborářskou a komorovou politikou velmi podílí) požaduje zvýšení plateb zdravotního pojištění za tak zvané "státní pojištěnce"(a to už ani raději nemluvím o okamžitém přísunu tří miliard z rozpočtu do VZP).
No jo, ale měl by také ihned dodat, že ty peníze navíc doVZP poplynou z kapes lidí, kteří v tomto státě skutečně pracují (a je jich čím dál tím méně).
Namísto toho drze tvrdí, že se současný stav zdravotnictví pod jeho vedením pacientů pranic nedotkne - jako bychom všechny ty šílenosti nakonec nezaplatili my, současní či budoucí pacienti.

Ministr spravedlnosti Němec to řekl moc pěkně, když mluvil o tom, že bude na Paroubkovu žádost premiéra informovat o trestních kauzách podnikatele Tomáše Pitra: " Má právo být alespoň rámcově informován o zajímavých kauzách, na něž může být dotazován z médií."
Tuto neděli jdu do "Otázek Václava Moravce" se Stanislavem Grossem - myslíte, pane ministře, že byste mne také mohl informovat o zajímavých kauzách, neboť na ně mohu být dotazován?

A ještě mám dotaz na poslance Michala Krause: Soudruhu poslanče, čas od času musím něco zaplatit v cizině a bankovní poplatky jsou docela vysoké. Myslíte, že bych je napříště mohl posílat z konta vaší matky?

Staří Římané měli jasno:
Agens et consentiens eadem poena digni, tedy Ten, kdo čin vykonal i ten, kdo jej schvaloval, zaslouží si stejný trest.
Možná by bylo záhodno připomenout si to v den voleb.