PÁTEČNÍ GLOSY 23.12.2005

Miroslava Macka
Být šéfem Úřadu pro hospodářskou soutěž, jistě bych si posvítil na Český rozhlas. Před pár dny jsem totiž v Radiožurnálu slyšel pořad o skupině nadšenců, ,kteří dozajista dělají záslužnou práci. Skupují pozemky kolem Ještědu a vysazují zde zárodek příštího pralesa. A aby měli na tuto činnost peníze, vydávají zájemcům za 300.- korun kus certifikáty o patronaci nad 25 metry čtverečními tohoto lesa. Prima - jenže jak k tomu přijdou desítky a desítky jiných organizací a skupin, které dělají stejně záslužnou práci a neplacené reklamy se jim v Radiožurnálu nedostává? A jak k tomu přijdou tisíce a tisíce a tisíce firem, které také dělají záslužnou práci ( vyrábějí žádané výrobky a dávají práci lidem), kteří musejí takový reklamní čas v radiu draze platit?

Konečně se ke mně někdo přidal: guvernér centrální banky Zdeněk Tůma včera vládě vyčetl, že "řada jejích návrhů jde proti zdravému rozumu."
Jak jinak, ovšem, když se podíváte na mentální kapacitu vlády?

Podle Českého statistického úřadu je nás Čechů, Moravanů, Slezanů a příslušníků menšin s českou státní příslušností 10,220.580, zatímco podle ministerstva vnitra 10,460.580.
Osobně věřím více ministerstvu vnitra, vždyť tomu možná stačí sečíst počet odposlouchávaných.

Podle státního zastupitelství v Ostravě si podivný svědek odposlechnutého rozhovoru tria Kořistka, Dalík, Večerka Ladislav Sommer svoje tvrzení, že slyšel mluvit o nabídce milionů, vymyslel.
Dobrá, ale kvůli jeho svědectví se konaly různé psychologické posudky a rekonstrukce, které jistě stály desetitisíce. A ty se mi rozhodně nechce z mých daní platit ( mnohem raději bych za ně viděl dobudovanou síť dálnic a silnic) - a tak žádám, aby tyto náklady zaplatil ze svého pohádkář Sommer.

Premiér Paroubek opět dokázal, že je prostě vůl: domnívá se totiž, že guvernér ČNB Zdeněk Tůma, kritizující rozhazovačnost jeho vlády, pomáhá v kampani ODS. A dodává: "Velká část členů bankovní rady byla jmenována Václavem Klausem a tak je to součást ofenzivy ODS."
Bolševické myšlení se tomu říká, ale co jiného od toho nadutého puchejře, ječícího a kopajícího při každé sebemenší kritice, můžeme očekávat?
Jen to, že konečně už samou nadutostí pukne.

Stanislav Jerzy Lec:
Jen hřešte, svatí, budete nanebevzatí!

Přeju všem svým čtenářům pohodové vánoční svátky, klid a mír v duši a hlavně (třebaže ozdobně nezabalený) ten nejcennější dárek: něčí lásku.