Radegastův rej přilákal na Pustevny deset tisíc lidí

Pustevny, 10. 9. 2005 - Příjemné zářijové počasí přilákalo o víkendu na Pustevny na letní Radegastův rej bezmála deset tisíc lidí, tedy o čtyři tisíce více než na loňský první ročník. Akce se stala tradicí na Pustevnách a letos poprvé se rozšířila také do Zlína a Olomouce, kde přišlo dalších skoro čtyři tisíce návštěvníků. Stejně jako loni byl Radegastův rej předzvěstí blížícího se velkého Radegast dne, kterým největší moravský pivovar oslaví 35 let od první uvařené várky piva.
Radegastův rej nabídl kromě zábavného programu plného kapel a soutěžního klání pro celou rodinu - Radegastova pětiboje, práci uměleckých kovářů či řezbáře nebo integrovaného záchranného systému např. hasičů nebo policie. Očekávaným vyvrcholením dne byl koncert Dana Bárty, jehož příznivci zaplnili prostranství před Libušínem do posledního místečka. Kromě návštěvníků byli nadšení také provozovatelé stánků, i restaurací Šumná a Libušín. Měli od rána do večera plno a kapacita restaurací nestačila uspokojovat všechny žíznivé a hladové. "Během letní sezóny je Radegastův rej na Pustevnách největší akcí, koná se tu jen málo akcí a myslím si, že by Pustevny mohly být pro turistický ruch využívány mnohem více. Pokud pominu lepší výnosy, znamenalo by to hlavně lepší využití této krásné turistické oblasti, více by se o ní vědělo a to náš kraj určitě potřebuje," dodal Pavel Vít, provozovatel Libušína.
Radegastův rej je již tradičně pozvánkou na Radegast den přímo do nošovického pivovaru, který se tak na jeden den promění v městečko Radegast plné zábavy a dárků. Každý návštěvník Velkého Radegast dne, který prokáže, že letos slaví jakékoliv 35. výročí jako pivovar, dostane od Radegastu speciální dárek! A nebude chybět ani slavnostní Radegast speciál - kvasnicový ležák uvařený jen pro tuto příležitost. I letos bude návštěvníky do pivovaru a zpět vozit speciálně vypravený historický parní vlak z Ostravy a Frýdku-Místku. Připraveni budou také průvodci pivovarem, kteří zájemcům ukáží, jak se vaří jejich oblíbené pivo.
Program dne se odehraje na čtyřech scénách tak, aby si užil opravdu každý. "Hlavní scéna je koncipována jako rodinná s vystoupením největších hvězd. Druhá scéna je pojatá jako klasická hospoda a tomu je uzpůsoben i program. Další ze scén je sportovní a ponese se hudebně v duchu moderních rytmů," přiblížil program oslav brand manažer značky Radegast Milan Gába. Největšími lákadly Velkého Radegast dne budou vystoupení skupin No Name a Buty, bavičů Zdeňka Izera a Vladimíra Hrona nebo řady revival bandů nejznámějších světových i domácích hvězd. Návštěvníci mohou shlédnout také silácké kousky René Golema Richtera s pivními sudy nebo folkování Pavla Dobeše a publicisty Josefa Klímy. Den plný dobrého jídla, skvělého piva a zábavy završí velkolepý ohňostroj