Rodinné pobyty [ Encyklopedické heslo ]

Přijeďte k nám strávit ideální rodinnou dovolenouDovolujeme si Vás, pozvat do areálu Bohema Zlaté Hory, a.s. v Jeseníkách, který se nachází nedaleko městečka Zlaté Hory, téměř na hranici s Polskem. Areál je umístěn v jedné z ekologicky nejčistších oblastí ČR. Je obklopen krásnou přírodou s čistým horským vzduchem, což je úplně ideální prostředí jak pro sport, tak rekreaci.

Vaše rodina si může odpočinout v nádherném koutu naší země s vynikajícími podmínkami pro všechny druhy sportu a turistiky. Vrchy Zlatohorské vrchoviny jsou hustě porostlé lesy a protkané turistickými stezkami. Návštěvníci zde naleznou ideální podmínky pro rekreační i náročnou horskou turistiku, jeskyně, vodopády, výhledové skály, pestrou květenu a bohatou zvířenu. Nově otevřené cykloturistické stezky dovolují objevovat krásy Jeseníků nejen pěšky, ale i na kolech (možno zapůjčit v areálu). Výlety na Praděd, Mechové jezírko na Rejvíze, jeskyně Na pomezí a Na Špičáku nebo na Biskupskou kupu s rozhlednou, vedoucí malebnou horskou přírodou, jsou nezapomenutelné zážitky.

Ubytování:

Hotelový typ: ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s koupelnou a WC.
Bungalov: 8 - 10 lůžek, WC, umyvadlo s teplou vodou.

Pro rodiny s dětmi jsme připravili zvláštní podmínky, které budou vyhovovat Vašemu rodinnému prožívání dovolené, nebo rekreace. K dispozici jsou speciální pokoje s oddělenou ložnicí pro rodiče a děti s vlastním sociálním zařízením, rodinné bungalovy pro 8-10 osob.

Stravování:

Na vysoké úrovni v restauraci, která má kapacitu 150 míst + 50 míst v odděleném kuřáckém prostoru. Kuchyně je moderně vybavena a připravena splnit každé Vaše přání. Nabízíme širokou nabídku kvalitních jídel. Strava je poskytována jak kontinentální, tak bufetovou formou.
Nabízíme rovněž oblíbené večerní posezení u táboráku, opékání selete, rožnění steaků, klobás nebo špekáčků.

Nabídka sportovního vyžití:

Rádi bychom Vám rovněž nabídli využití bohaté nabídky sportovišť. Pro sportovní vyžití je k dispozici venkovní bazén 25 x 11 m, multifunkční hřiště vhodné pro basketbal, fotbal, házenou či volejbal, minigolfové hřiště, beachvolejbalové hřiště, tenisové kurty v kryté hale, posilovna, sauna, horská a trekingová kola, kolečkové brusle, ping-pong stoly. Některé ze sportovišť jsou za poplatek.

Nabídka kulturního a turistického vyžití:

Městské muzeum: expozice o historii hornictví, města a čarodějnických procesech v 17. století.
Kostelík sv.Rocha: postaven roku 1666 jako symbol ochrany před morem. V lednu 1779 zde proběhla bitva mezi rakouskými a pruskými vojsky. Uvnitř kostelíku je dochovaná freska s rozestavěním vojsk.
Rozhledna na Biskupské kupě: postavena roku 1898, nedávno rekonstruovaná (výhled na Praděd, Sněžku, Beskydy, Vysoké Tatry a do Polské nížiny).
Zřícenina hradu Edelštejn: nedaleko areálu.
Zřícenina hradu Leuchtenštejn: nedaleko areálu.
Hornická náučná stezka: je okruhem začínajícím i končícím u Městského muzea. Seznamuje s pozůstatky po hornické činnosti od 13. století. Možnost průvodce.
Speleoterapie: využití důlních podzemních prostor k léčení respiračních nemocí.
Rejvíz: rekreační a turistické středisko 10 km od areálu. Největší vrchovištní Moravské rašeliniště - Velké mechové jezírko, které je vyhlášeno národní přírodní rezervací. Stáří je 7000 let, vede zde naučná stezka. Dominantu Rejvízu tvoří zříceniny středověkého hradu Koberštejn.
Ondřejovice - Údolí Javorné: rozvaliny budov, kde stávaly Latzdorfské železárny, 1800-1918. Díky kvalitě se zde vyráběný plech používal na střechy vládních a významných budov po celé Evropě.
Osada Drakov: Josefský hamr - polozřícená vysoká pec v údolí Černé Opavy
Poutní místo: kostel Maria Hilfe, pořádání mší a jiných církevních svátků

Další zajímavosti:

Muzeum veteránů v České Vsi
Jeskyně Na Špičáku
Jeskyně Na Pomezí
Zámek Jánský Vrch v Javorníku
Krytá sportovní střelnice v Jeseníku
Letiště v Mikulovicích s možností vyhlídkových letů
Jezdecké centrum Dětřichov (jízda na koních)


Můžeme ještě zařídit prohlídku starých hornických štol, návštěvu bowligového a squashového centra v Jeseníku nebo chcete jezdit na koních? Tohle všechno a možná ještě víc Vám umíme zprostředkovat.


fotogalerie

UMÍSTĚNÍ

Typ záznamu: Encyklopedické heslo
AKTUALIZACE: František Chovanec org. 56, 06.08.2003 v 10:00 hodin