Turistická trasa Vidnava - Žulová [ Turistická trasa ]

Název trasy : Vidnava - Žulová
Typ : pěší
Náročnost : středně náročná
Čas.náročnost : polodenní

Aktualizace : 24.7.2002
Restaurace :
Info o trase : Délka Délka čas
0 hodin

Převýšení Snížení


Nejnižší bod Nejvyšší bod


Průchodnost
trasy : Celý rok Léto ZimaPopis trasy:
Délka: 14 km
Náročnost: středně těžká trasa
Občerstvení: Vidnava, Žulová
Putování začneme na železniční stanici ve Vidnavě, kde si lze prohlédnout muzeum spojovací a zabezpečovací techniky. Z turistického rozcestí nás zelená značka zavede do města s historickým náměstím s řadou dochovaných měšťanských domů. Nejstarší stavební památkou je budova fojtství a zbytky městského opevnění. Nedaleko městečka se nachází kaolínový lom, v jehož okolí lze nalézt otisky pravěkých živočichů.
Z náměstí se vydáme do Velké Kraše podél řeky Vidnávky. Odbočíme doleva k dětskému táboru Habina a pokračujeme k rozcestí Smolný. Významová značka odbočuje vpravo na Smolný vrch, na jehož vrcholu a svazích se rozkládá skalní město se skalními mísami, sedadly a výklenky nazývanými a chráněnými jako Venušiny misky. Národní přírodní památka opředená pověstmi o pobytu nadpřirozených "venušiných lidiček".
Vrátíme se zpět na zelené značení a pokračujeme k rozcestí Plavný potok.
U obrovského starého dubu se barva značení změní na modrou a směřuje do lesa Bažantnice s četnými bludnými balvany, které zde zanechal ledovec. Procházíme krajem rybníků v okolí Černé Vody. Cesta začíná stoupat po úbočí Borového vrchu, na němž nalezneme krásné ukázky exfoliačních žulových kleneb.
Vystoupáme na Boží horu, na níž stojí poutní kostel. Před námi se otevírají výhledy na Rychlebské hory a Javornicko, pod námi leží Žulová. Prudce klesáme do cíle výpravy, kterým je železniční zastávka v Žulové.
(Zdroj: Jena - Nejkrásnější cykloturistické a turistické výlety)

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.cyklotrasy.cz
Typ záznamu: Turistická trasa
AKTUALIZACE: uživatel č. 508 org. 56, 23.07.2003 v 08:43 hodin