Horský hotel Figura [ Hotel nebo hostel ]

Horský hotel FIGURA leží v nejatraktivnější části Jeseníků na úbočí Petrových kamenů (1438 m n.m.). Návštěvníky láká hlavně v zimě, kdy je výchozím místem pro sportovní vyžití na sjezdových a běžeckých tratích. V okolí chaty je 8 upravovaných sjezdovek s vleky jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Sníh se zde udrží až do jarních měsíců. Běžecké tratě vedou na jedné straně po hřebenech na Alfrédovu chatu nebo na Skřítek, na druhé straně přes Praděd, Švýcárnu a Červenohorské sedlo na Šerák a přes Ramzovou na Paprsek a Kralický Sněžník.

V letním období je možné se vydat po značených trasách na nádhernévycházky a turistické výlety, kde Vás příroda překvapí nádhernými výhledy a bohatou květenou, nebo navštívit nedaleké kulturní a přírodní zajímavosti, jako jsou lázně Karlova Studánka, Rejvíz - mechová jezírka, renesanční zámek Velké Losiny, zámek Bruntál, Lázně Lipová a Jeseník a vysílač s rozhlednou Praděd (1492m n.m.). Firma Centrumsport Josef Figura zajišťuje kompletní služby ve vrcholové části Jeseníků na Horském hotelu FIGURA, jehož kapacita je 45 lůžek.


Ubytování: 2 a 4 lůžkové pokoje s úplným sociálním vybavením (sprcha, WC, telefon, TV, SAT). Možnost pobytu se psem.

Stravování: Zajištěno v restauraci nebo bufetu - GASTRO.

Služby: Půjčovna a prodejna sportovních potřeb, ski-servis, regenerace-sauna, masážní bazén, posilovna, solárium, lyžařská škola.

Doprava: Železniční stanice Bruntál, Jeseník nebo Vrbno pod Pradědem, dále autobusem do Karlovy Studánky na rozcestí Hvězda, odtud kyvadlovou dopravou na parkoviště pod Ovčárnou. Parkovat je možné na hlídaném parkovišti Hvězda nebo u Horského hotelu FIGURA (zde pouze pro ubytované hosty). Parkování pro osobní automobily a autobusy za poplatek.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Horský hotel Figura
Malá Morávka 256
793 33 Malá Morávka
Česko (CZ)
tel: (+420) 554 779 023-6
fax: (+420) 554 779 025

UMÍSTĚNÍ

Typ záznamu: Hotel nebo hostel
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 19.07.2004 v 11:55 hodin