Nová obřadní síň [ Služby města nebo obce ]

Nová obřadní síň

V letech 2013 - 2014 proběhla celková rekonstrukce obřadní síně v blízkosti kostela sv. Jiří.
Z bývalé márnice a později smuteční síně vznikla moderní víceúčelová vzdušná stavba se dvěma oddělenými prostory z nichž menší slouží jako technická místnost a zázemí a větší obřadní prostor je vedle dřevěných lavic vybaven balkónem nebo ochozem pro zpěváky, umístěným nad hlavním vchodem. Obřadní síň má vlastní halogenové vytápění, osvětlení a ozvučení, přístup je bezbariérový, ale chybí sociální zařízení.

Financování oprav šlo na vrub obce Bělotín a na rekonstrukci se vedle kmenových pracovníků obce podílely převážně místní dodavatelé a firmy.

Jednoduchou výzdobu tvoří dva cykly fotografických deskových obrazů - na jedné straně "Jaro", na druhé "Podzim, umístěné mezi okny, které speciálně pro tento prostor vytvořil Gabriel Vyhnánek.

Součástí rekonstrukce byla i generální oprava a nové umístění varhan, původem z kostela sv. Urbana v Nejdku (opus č. 174). Opravu provedl varhanářský mistr Dalibor Lipka z Krnova.
  
Obnovená obřadní síň je důstojným prostorem vhodným pro pořádání nejrůznějších společenských příležitostí od svateb přes komorní koncerty až k pohřbům.


Nová obřadní síň

UMÍSTĚNÍ

AKTUALIZACE: Petr Svoboda (Infomorava.cz) org. 56, 27.06.2016 v 15:06 hodin