Komňa [ Město nebo obec ]

Komňa, rozcestník
Komenský rozcestník
Obec Komňa leží v chráněné krajinné oblasti na úpatí Bílých Karpat. Počátky Komně sahají do přelomu tisíciletí. První dochovaná písemná zpráva o existenci obce je z roku 1261 ve vztahu k opevněnému sídlu zvanému Zuvačov. Zuvačov se rozkládal na kopci Hrádek a někdy na počátku 15. století byl zničen pravděpodobně husitskými vojsky. Od počátku 16. století byla Komňa v držení majitelů světlovského panství.

Komňa je známá jako pravděpodobné rodiště J.A. Komenského. Právě po ní se mu dostalo příjmení. Je původním místem jeho rodu - Segešů.

Komenského rozcestník
Región Biele Karpaty ako slovenská časť Euroregiónu Bílé - Biele Karpaty realizuje v pohraničí projekt cestovného ruchu "HRADNÁ CESTA - Legendy, povesti a feudálne osobnosti na Hradnej ceste". Projekt je podporený zo štátneho rozpočtu SR. Naša obec je partnerom tohto projektu a v rámci neho v centre obce zrealizoval "Komenského rozcestník". Ten formou obrázkových smeroviek naviguje k zaujímavým turistickým cieľom v našom okolí ale i na slovenskej strane. V rámci projektu bude v lokalitách mikroregionu Bojkovsko (MAS Bojkovska) označených obrázkovými smerovkami ďalších 40 cieľov.

Plní funkci základního stupně územní samosprávy a v různé míře je také vykonavatelem státní správy.

PŮSOBÍ NA KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ:

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.komna.cz
Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 17.11.2021 v 20:05 hodin