Dopravní přístupnost a lokalizace Rýmařova [ Doprava ]

Město Rýmařov leží na silnici č. 11 Hradec - Králové - Ostrava, směrem západním je nejbližším městem Šumperk - 37 km, směrem východním pak Bruntál - 19 km, Opava - 57 km a Ostrava - 98 km.

Směrem jižním je nejbližším městem Šternberk - 26 km a dále Olomouc - 45 km. Středisko zimních sportů Karlov je od Rýmařova vzdáleno 11 km, horské sedlo Na hvězdě - stanice kyvadlové dopravy do okolí Pradědu - se nachází 16 km od Rýmařova a lázně Karlova Studánka 17 km.

Město Jeseník s proslulými lázněmi a s majestátnými okolními kopci Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor je od Rýmařova vzdáleno 50 km.

V Rýmařově je konečná stanice železnice s možnosti vlakového spojení do Bruntálu, Krnova, Opavy a do Olomouce na hlavní železniční tah Praha - Bohumín.

O jesenických horách se říká, že kdo je nezná, měl by je poznat, kdo je zná, rád se do nich vrací pro jejich rozlehlost, pro tichá zákoutí lesních tišin, pro čistotu a romantiku horských bystřin, pro hluboké a dlouhé doliny, pro nesmírné bohatství flóry a pestrou paletu fauny. Rýmařovsko je drsné, ale krásné ve všech ročních obdobích.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.Rymarov.cz
Typ záznamu: Doprava
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 56, 25.08.2004 v 09:15 hodin