KČT odbor 113403 FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM [ Klub českých turistů - odbor ]

Frenštát pod Radhoštěm, Turistická chalupa Závodí
Chata KČT Frenštát pod Radhoštěm
KČT odbor FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM

Historie Klubu českých turistů (KČT) sahá do roku 1888, kdy byl klub založen Vojtěchem Náprstkem. Má přes 45 tis. členů, z toho čtvrtinu mládeže.

Organizační struktura je tvořena 32 oblastmi a v nich více než 650 odbory, jejichž činnost se řídí stanovami. KČT organizuje stovky akcí určených pro členy klubu i neorganizované zájemce ve všech druzích turistiky - pěší, cyklo, lyžařská a vodní turistika, mototuristika, speleoturistika, rodinná turistika. Turistické oddíly mládeže jsou sdruženy do Asociace TOM ČR.

Výhody členství v KČT

- Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT.

- Každý člen, který uhradí rozšířený členský příspěvek obdrží slevovou kartu EUROBEDS.

- Člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA, které je 105 Kč/rok s kartou Eurobeds, a 135 Kč/rok bez karty. V dvouměsíčníku časopisu TURISTA naleznete spoustu zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí. Zájemci o časopis TURISTA, kteří nejsou členy KČT, objednávají časopis na předplatné na adrese: A.L.L. Production, s.r.o., P.O.BOX 732, 111 21 Praha 1, tel: 234 092 850-9.

- Na základě předložení průkazu KČT, se zaplaceným členským příspěvkem, a platnou kartou EUROBEDS na příslušný rok je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 40 Kč a 30 Kč na osobu a noc ve vybraných chatách a objektech.

- Každý člen s platným průkazem a platnou kartou EUROBEDS má možnost nakupovat turistické mapy vydávané Klubem českých turistů na podkladě vojenských topografických map 1:50 000 se slevou. Sleva činí cca 20 % běžné prodejní ceny a platí pouze v prodejně TRASA s.r.o., Řeznická 15, Praha 1, a u výhradních regionálních distributorů. Na jeden průkaz lze zakoupit se slevou po 1 mapě od každého titulu.

- Člen KČT se může nechat výhodně pojistit na cesty do zahraničí. Pojištění se vztahuje mimo jiné na pohyb v horách nad 2000 m.n.m., vysokohorskou turistiku, horolezectví, lyžování mimo vyznačené sjezdovky. Pojištění je na 12 měsíců a pojistné činí 1 350 Kč.

- KČT poskytuje svým členům vlastnící kartu EUROBEDS příspěvek na dopravu při turistické činnosti. Tato dotace je poskytována při zakoupení těchto zvýhodněných druhů cestovních dokladů Českých drah:

Kilometrická banka
Junior pas
Senior pas

Poskytnutí příspěvku člen KČT uplatňuje u svého odboru KČT.

- Člen KČT s platnou kartou EUROBEDS může čerpat výhody spojené se zahraničními smlouvami KČT jako je sleva na ubytování na chatách ÖTK, NATURFREUNDE ÖSTERREICH.

Jak se stát členem KČT

Pokud se rozhodnete stát členy Klubu českých turistů, kontaktujte sekretáře příslušného okresu, ve kterém se nachází Vaše bydliště a zde získáte po konzultaci kontakt na vhodný odbor KČT. Kontaktní adresy získáte na odkaze Organizace.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Klub českých turistů FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM
Dr. Ing. Jan BŘUSKA
Podříčí 48
744 01 Frenštát pod Radhoštěm
Česko (CZ)
tel: (+420) 606 827 585

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.KCT-MSK.cz
AKTUALIZACE: Kateřina Krestová (Městské kulturní středisko) org. 56, 24.06.2008 v 10:42 hodin